نکاتی که هنگام خرید دستگاه تصفیه آب باید به آن توجه کنیم

نکاتی که هنگام خرید دستگاه تصفیه آب باید به آن توجه کنیم

نکاتی که هنگام خرید دستگاه تصفیه آب باید به آن توجه کنیم:
1. نوع دستگاه:
1-1)  سیستمهای تصفیه آب چند مرحله ای ، که فقط توان حذف املاح معلق ونامحلول و کلر و رنگ وبوی آب را داشته وبا توجه به کیفیت بد آب ، به هیچ عنوان به دلیل ناقص بودن عملیات تصفیه مناسب نمی باشد. (نشانی تشخیص پمپ و فیلتر ممبران ندارند و حداکثر سه مرحله ای هستند)
1-2)  سیستمهای تصفیه آب به روش اسمز معکوس (RO) که علاوه برحذف املاح معلق، رنگ، بو، مزه و کلر آب، با استفاده از فیلتر ممبران، توان حذف املاح محلول، شوری و تلخی آب را نیز دارند. این دستگاه ها حداقل پنج مرحله ای هستند و پکیج آن ها شامل پمپ و ترانس و مخزن تحت فشار می باشد.
تذکر مهم : به هیچ عنوان تعداد مراحل تصفیه آب ، شاخص تشخیص تصفیه کامل یعنی RO نمی باشد. در بسیاری موارد جهت کلاه برداری، با اضافه کردن چند فیلتر تکراری به تصفیه آب چند مرحله ای از اصطلاح 5 و6 و 7 مرحله ای استفاده شده و با گران فروشی مشتری را فریب می دهند.بنابراین 

2. برند دستگاه: دستگاه های تصفیه با برند های مختلفی در بازار موجود هستند. چگونه متوجه اصالت برند ها شویم؟

نکته مهم در تشخیص این مسئله توجه به یکی بودن برند کلیه قطعات دستگاه از جمله پمپ،  ترانس، بدنه و غیره میباشد و اگر اینگونه نبود به اصل بودن دستگاه شک کنید.

3. قیمت پایین: شاید گرانی دلیل بر با کیفیت بودن نباشد، ولی ارزان بودن یک محصول قطعاً از کیفیت پایین آن محصول حاصل می شود. دستگاه های تصفیه آب بطور مستقیم با سلامت شما در ارتباطند و کیفیت آنها بسیار مهمتر از قیمت آنهاست. بنابرین توصیه می شود ابتدا یک دستگاه با کیفیت و مناسب را انتخاب کنید و سپس به دنبال مناسبترین قیمت آن در بازار باشید.

4. جنس و کیفیت فیلتر ها: فیلترها باید منشأ گیاهی داشته باشند.کربن استفاده شده در فیلتر های مناسب از پوسته نارگیل استفاده می شوند که بهترین نوع کربن می باشد. همچنین توجه به تراکم و وزن فیلتر ها و حتی قیمت آنها می‌تواند کمک کننده باشد. اختلاف قیمت بین ممبران با کیفیت و بی کیفیت حدود 40 تا 70هزار تومان میباشد.

5. شیر برقی: برای قطع جریان آب در زمان خاموش شدن دستگاه حتماً توصیه می‌شود دستگاه با شیر برقی را تهیه کنید.

6. جنس پلاستیک: به قطعات پلاستیکی دست بکشید. آن ها را ببینید و حتماً مطمئن شوید که پلاستیک مرغوب و با کیفیت است.

7. اورینگ ها: به درون هوزینگ ها نگاهی بیاندازید. سعی کنید دستگاهی را انتخاب کنید که دو اورینگ داشته باشد. چون احتمال نشتی آب کمتر خواهد بود.

8. مخزن دستگاه: مخازن تصفیه آب خانگی از نوع تحت فشار بوده ودرظرفیت های 3 گالن (10 لیتر).و 4 گالن (15 لیتر) استفاده می شود.

9. پایه دستگاه: بسیار توصیه می‌کنیم دستگاه پایه دار خریداری نمایید. استفاده از آن راحت تر،  طول عمر هوزینگ ها بیشتر و تعویض فیلتر و سرویس آن نیز آسان تر میباشد.

10. نوع فیلتر ها: دستگاهی را انتخاب کنید که فیلتر هایش انحصاری و خاص نباشد و در بازار به راحتی یافت شود و هزینه فیلترهایش نیز مناسب باشد.

11. شیر برداشت: این گزینه نیز جز موارد مهم به شمار می‌رود. اکثر افراد به ظاهر شیر دقت می‌کنند ولی علاوه بر ظاهر، جنس و دوام آن نیز اهمیت دارد. شیر برداشتی مناسب است که زیبا باشد، در آلیاژ آن سرب نباشد و کروم باشد و در هنگام خرابی مغزی آن قابل تعویض باشد. اگر دستگاه انتخابی شما شیر مناسب نداشت،  از فروشنده بخواهید شیر مناسب و بهتری به شما بدهد و مابه التفاوت آن را بپردازید.

12. گارانتی: اغلب دستگاه های تصفیه آب توسط فروشندگان گارانتی می شوند.به دلیل آنکه دستگاه های تصفیه آب بطور مستقیم با سلامت شما در ارتباطند. از جایی خرید کنید که بهترین خدمات رسانی را به شما ارائه می‌دهد و همیشه به دنبال سلامتی افراد است.
13. خدمات: دستگاه های تصفیه آب بطور مستقیم با سلامت شما در ارتباطند. از جایی خرید کنید که بهترین خدمات رسانی را به شما ارائه می‌دهد و همیشه به دنبال سلامتی افراد است. این خیلی مهم است که از جای معتبر خرید نمایید.

سفارش شما با موفقیت به سبد خرید اضافه شد